Krynica Morska jest urokliwym miastem, które nie tylko nadaje się do kąpieli morskich. Krynica Morska i okolice świetnie nadają się również do zwiedzania wielu ciekawych obiektów.

Atrakcje Krynicy i okolicy

Jakie atrakcje przewiduje Krynica Morska dla turystów:

1.Rezerwaty

Przede wszystkim będąc w Krynicy Morskiej możemy obcować z przyrodą. W praktyce oznacza to, że możemy zwiedzać Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej oraz Kormoranów i Czapli Siwej. W pierwszym mamy możliwość podziwiania drzew natomiast w drugi jest obiektem ornitologicznym. Dodatkowo mamy jeszcze możliwość zwiedzenia rezerwatu "Mewia Łacha".

2. Muzea

Na terenie i w pobliżu Krynicy możemy również znaleźć liczne muzea. Zaliczają się do nich m.in. Muzeum Bursztynu w Stegnie, Państwowe Muzeum Sztutthof, Muzeum Zalewu Wiślanego oraz wiele innych obiektów.

3. Pobliskie miasta

Istotne do zwiedzenia są również pobliskie miasta takie jak Elbląg, Gdańsk, Frombork czy chociażby Malbork i jego słynny zamek. W każdym z wymienionych miast czeka na nas moc atrakcji i obiektów wartych zwiedzenia.

4."Skarpa"

Znajduje się ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków. Jest to przepiękny punkt widokowy na Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską.

5. Wielbłądzi Garb

Jest to najwyższe wzniesienie na mierzei wiślanej. Rozpościera się z niego przepiękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Ta wieża widokowa jest godna polecenia również z uwagi na liczne chronione gatunki roślin, które znajdują się w jej pobliżu.

Krynica Morska kurort oferuje swoim turystom wiele ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć. Jest jeszcze wiele innych atrakcji dla których warto odwiedzić Krynicę Morską.

Kontakt z nami:

"BAŁTYCKA LAGUNA"

82-120 Krynica Morska

ul. Rybacka 51/53

Małgorzata Schwittkowski

tel. +48-507-985-922
Rezerwacje
-lagunabaltycka@gmail.com

schwittkowski@t-online.de

 

laguna-baltycka logo2

krynicamorska dol

 

 

pokoje blisko morza

noclegi w Krynicy Morskiej